Redakční spotcheck Obderstdorf – Kleinwalsertal

23.1.2013
marek

Byly časy, kdy mě bavilo listovat ski/snowboard časopisy, katalogy cestovek a různými “resort guides,” ve kterých jsem zkoumal fotky oblastí, kam bych se jednou rád podíval. Dost míst mám v Alpách projeto a kde je to úžasný, ale jsou místa, který se mi zatím nepodařilo navštívit, např. Courmayeur na italské straně Mt. Blancu, francouzský Serre Chevalier. Rakousko je blízko a středisek je tam nepřeberně, přesto většinou jezdim jen na prověřená místa, o kterých už ale ví celý svět a jsou přeplněný (Hochfuegen v Ziloši, St. Anton, Andermatt a tak podobně). Další faktor výběru je časová dostupnost do max. 6 hodin. Dýl mě už do Rakouska nebaví jezdit. Jedno z těch středisek, co jsem měl delší dobu v hledáčku a jen čekal na správnou konstelaci, byl Oberstdorf – Kleinwalsertal.

V údolí, které protíná pomyslná státní hranice mezi Německem a Rakouskem, najdete hned několik samostatných středisek. Nebelhorn nad městem Obersdorf v Německu a další tři místa na rakouské straně Fellhorn/Kanzelwand, Ifen a Walmendingerhorn. Zajímavostí je, že do Rakouska se z této strany dostanete pouze přes Německo, údolí je z rakouské strany uzavřené horama. Autem neprojedete. Dodává to každopádně na určitě atmosféře.

Stačilo mrknout na aktuální stav sněhu a výhledovou předpověď v kombinaci s našimi časovými možnostmi, abychom nakonec stanovili termín návštěvy Kleinwalsertalu na týden před vánocema nedávno skončeného roku. V celém Rakousku byly tou dobou nejlepší podmínky ve Vorlarlbergu, což je přesně naším směrem. Výhodou Oberstdorfu je zcela určitě vzdálenost 540 km, kterou jste schopni urazit kolem pěti hodin. Jede se na Mnichov, pak směrem Švýcarsko, nach Lindau/Bregenz. Z Mnichova po 40km sjedete z dálnice za Landsberg Am Lech a pokračujete na jih do hor. Navigace vás už přivede tam, kam potřebujete.

Příjíždíme se slibnou předpovědí, která se nakonec více než bohatě naplnila. Základ 120cm, což je na prosinec slušné. Uvidíme, dokud se nepřesvědčíme. Měli jsme čtyři dny na objevování nové oblasti. Bohužel v našem týdnu je otevřen pouze Nebelhorn a Felhorn. Co se dá dělat. Berem co je k dispozici. Nakonec jsme v každém středisku pobyli dva dny, během kterých průběžně napadlo až 50cm. O zábavu bylo tedy postaráno. Schováni v lesích jsme němeli s počasím problém ani když druhý den sněžilo docela dost. Terén se dá najít celkem různorodý. Zatímco na Fellhornu se dostanete do výšky kolem 1900m, Nebelhorn je vyšší (2200m), atmosféra je víc vysokohorská, což jsme ocenili, když vysvitlo sluníčko.

Závěrem: Příjemná, dobře dostupná oblast s pěti středisky vás zabaví i na týden

 

 

 

 

www.das-hoechste.de
www.kleinwalsertal.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

komentářů

Komentáře

komentářů